גורמים רבים משפיעים על האכילה, ולא תמיד היא מונעת מתוך צורך לספק את צרכי הגוף.  אנו אוכלים בעקבות מפגש חברתי, ארוחות חג,  ריח ממאפיה סמוכה וגם מתוך שעמום, עומס, עייפות או כתגובה להצפה של רגשות.  כאשר האדם חווה את עצמו כמי שאינו בשליטה ודחף האכילה מנהל אותו לאורך חייו, לא יהיה די במתן תפריט ועיצוב הרגלי אכילה. במקרים אלו האכילה היא בדרך כלל סימפטום של קונפליקטים, כאבים ורגשות  שאינם פתורים ועל מנת לאפשר שינוי משמעותי יש צורך להפגיש את אותו אדם עם הרבדים העמוקים המסתתרים מתחת לאכילה. עיבוד התכנים העולים מאפשר להכיל את הרגש במקום למסכו באכילה, וכך מופחתת הפניה לאוכל כאשר עולים רגשות הקשים להתמודדות. או במילים אחרות נוצרת הפרדה בין  "האני האוכל" ו"האני המרגיש".

אם אתם מעוניינים לחקור את הרבדים העמוקים יותר הקשורים להרגלי האכילה שלכם אני מציעה לכם לעבוד איתי בשיטה המשלבת יצירה בתוך מחברת . זוהי יצירה ללא ביקורת וללא שיפוט,  מעיין חזרה למגרש המשחקים הילדי.  המטרה היא חווית התהליך הקורה במהלך העבודה ולאו דווקא התוצר המוגמר.  יחד עם זאת , למרבה ההפתעה, לעיתים קרובות דווקא  אנשים ללא חיבור לתחום היצירה חווים עונג גדול במפגש עם היומן ומגלים בין היתר, שבכולנו קיימת היכולת ליצור ולהפיק הנאה אסטטית מפרי עבודתנו.

העבודה מתבצעת בתוך מחברת, בטכניקת מיקס מדיה, בה מציירים, מדביקים דימויים מז'ורנלים,  מקשטים, צובעים וכמובן כותבים. בתהליך מונחה מבטאים המשתתפים את התכנים הפנימיים העולים בהקשר של אוכל ודימוי גוף. לעיתים הקשר ישיר ומתבקש, ולעיתים זהו תהליך עדין של חשיפת שכבות ובניית קשרים והקשרים. במהלך היצירה  באים לידי ביטוי חלקים לא מודעים, מעובדים רגשות  ומשתחררות חסימות.  למעשה זוהי הפעלה של "מרפא פנימי" המצוי בתוכנו, המאפשר סליחה וקבלה עצמית המהווים שער להחלמה.